«Де згоди доброї в товаришів немає…»

Курчат, у тому числі виборчих, як відомо, по осені рахують, однак електоральні яйця під них закладають заздалегідь. Нині практично кожен крок як влади, так і опозиції спрямований на досягнення максимального результату на парламентських виборах. У цьому не було б нічого дивного, якби вчинки та заяви окремих політиків не набували іноді відверто гротескного характеру…

Різати подано

Згідно із законом, вже до 10 квітня Центрвиборчком має назвати кількість виборчих округів у кожному регіоні, а ще через 20 днів - окреслити їхню територію. Проте вже зараз чимало політиків висловлюють сумніви щодо того, що це буде зроблено чесно і прозоро, без надання преференцій певним політичним силами і кандидатам. Щоб уникнути зайвих спекуляцій, Голова Верховної Ради, лідер Народної Партії Володимир Литвин пропонує окреслити межі округів у парламенті. Причому зробити це тією ж самою кількість голосів, якою торік ухвалювали закон про вибори.

Старі пісні про головне

Чим ближче до часу «Х» - парламентських виборів, – тим жорсткішою стає риторика, а дії - конкретнішими. З найрезонанснішого за останній тиждень можна назвати виключення з фракції БЮТ народного депутата Наталію Королевську з мотивів не голосування за внесення до порядку денного проекту постанови, який визначає план заходів із реалізації резолюції ПАРЄ. Як пояснила потім сама Королевська, у неї вкрадено картку, але вона написала заяву, щоб приєднати свій голос до цього голосування. Водночас ще один народний депутат цієї ж фракції Євген Суслов сам написав заяву про вихід із фракції "БЮТ-Батьківщина".

Tags: 

Обрання обмудсмена – інтрига триває?

Минулого тижня жодна кандидатура на посаду омбудсмена так і не набрала необхідної кількості голосів. Вибори Уповноваженого з прав людини відбувалися шляхом таємного голосування, і для остаточного рішення на користь того чи іншого кандидата не вистачило голосів народних депутатів.

Tags: 

Дві України

Від самого дня здобуття Україною незалежності, політики дуже любили ділити цю країну та її народ, виходячи зі своїх власних іміджевих цілей. За часів Кравчука-Кучми, перший позиціонувався як представник Західної і Центральної України, другий – як представник і носій ідей та цінностей Східної. В 1999 році все змінилося, і вже Кучма виступав з більш „західних” і ліберальних позицій, адже на Сході йому опонував Петро Симоненко.

Tags: 

Рішення з багатьма невідомими

На початку місяця Президент оголосив про нові соціальні ініціативи. Одразу кілька категорій громадян отримають дещо від держави – хтось старі борги, хтось нові підвищені виплати. Представники влади переконують, що пішли на цей крок завдяки зростанню економіки та низькій інфляція. Проте, очевидно, є ще одна – не менш вагома причина – наближення парламентських виборів.

Tags: 

Сторінки