Черговий злочин мажорів

Черговий злочин сколихнув Україну: миколаївські мажори зґвалтували 19-річну дівчину і намагалися її спалити.
Українське суспільство досить швидко звикло до того, що в нашій країні мажори запросто можуть образити і навіть побити жінку. І це їм зійде з рук, попри громадський осуд. Схоже, що планка аморальності впала ще нижче – історія миколаївської дівчини Оксани Макар – наче не з сьогодення, а з часів кріпацтва, коли пани робили з холопами все, що їм заманеться. Але їхню жорстокість ще якось можна виправдати – загальним рівнем культури, невіглаством, атмосферою, яка тоді панувала. А як пояснити, навіть не виправдати, злочин цих молодиків?

Вседозволеністю і безкарністю? Тільки так, не інакше… Фашистські недобитки знущалися над нашим народом, але навіть серед них зустрічалися непоодинокі випадки співчуття і милосердя до поневолених. Та хіба наші діди-прадіди ризикували своїм життям задля того, щоб їхні нащадки гірше за фашистів поводилися зі співгромадянами?
Тенденція поведінки сучасних мажорів наводить на важкі роздуми – невже наше суспільство так сильно деградує?

Оптимізму додає хіба що реакція громадськості – підозрюваних у скоєні злочину піймали відразу, але двох із них, у яких батьки були колись великими «шишками», відразу відпустили під чесне слово. Тільки під тиском людей їх було заарештовано знову.

Постраждала Оксана Макар після зґвалтування, наруги і побоїв, підпалу таки вижила. Вона на все життя залишиться інвалідом – вже проведено операцію по ампутації кінцівки руки, на черзі нові операції.
Жахає не тільки те, як обійшлися з Оксаною, а й реакція правоохоронців і місцевої влади. Перші – відпустили підозрюваних, а от губернатор Миколаївщини після засудження злочину сказав, що не варто відкидати й провину матері потерпілої. Провину за що? За те, що народила і виховала дитину?..

Спроба чиновників і правоохоронців закрити на це очі зайвий раз доводить – моральна планка в них досить занизька.
Будемо сподіватися, що кривдники Оксани отримають найсуворіше покарання, і правоохоронці не спустять цю справу на гальмах, як це неодноразово траплялося. Втім, це залежить не лише від них, а й від нашої наполегливості та принциповості: якщо змиримося, проковтнемо ще одну ні, не витівку, а жорстокий злочин мажорів, то такі випадки стануть буденними.

АНДРІЙ ПРАВДИК

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.
8 + 2 =
Розв'яжіть цю просту задачку і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.