«ГАЙДАМАКИ» ПРОДОВЖУЮТЬ РУХ У МУЗИЧНОМУ ПРОСТОРІ

Вокаліст та незмінний лідер рок-гурту «Гайдамаки» Олександр Ярмола, попри нещодавню сварку, під час якої про вихід із групи оголосило шестеро учасників, залишається на «плаву» в українському шоу-бізнесі. Розкол групи він порівнює з розлученням подружжя. Проте не втрачає оптимізму і продовжує працювати з новими музикантами над записом нового альбому «Гайдамак».

- Олександре, як на вас позначився розпад групи „Гайдамаки”?
- Для мене це як розлучення з дружиною, з якою прожив дуже багато років. Це – дуже сильний стрес. Проте він обов’язково дає натхнення для написання нових пісень.

- Тобто, це підштовхнуло вас до написання нового альбому?
- Маєте рацію, зараз ми готуємо до виходу новий альбом. Почергово їздимо до Варшави на запис. Це буде близько 12 пісень. Основна тематика - «Faith & Fight» (вільна боротьба). Хоча будуть і пісні про кохання. Він не буде однотематичним альбомом. Тому нині нас менше цікавлять концерти, тому що ми концентруємося більше на записі, адже давно не випускали альбомів (попередній альбом «Гайдамак» вийшов у 2009 році. – Авт.). Минуло багато часу, ми маємо багато матеріалу, щоб вкласти в цей альбом. Нам хочеться, щоб альбом був класним. Ми ніколи не орієнтувалися на ринок. Ніколи не говорили: ось це для українського ринку, а це піде за кордон. Завжди робимо так, щоб нам самим подобалося. Звичайно, що ми більше орієнтуємося на українського слухача все-таки. І пісні написані українською мовою, і більшість наших друзів живе саме тут, в Україні. Друзі – перші критики, які можуть відверто сказати: чи будуть слухати наші пісні в машині, не виймаючи диску, чи ні.

- До речі, як ви реагуєте на критику?
- Мені подобається, коли мене критикують, тому що можна подумати і завжди знайти щось об’єктивне, відсіявши особисте. Я не боюся критики.

- Чи можуть українські музиканти вижити виключно за рахунок музики?
- Можуть, але, окрім талановитих музикантів, мають бути талановиті менеджери. Я бачив в Україні багато талановитих музикантів та гуртів, які підібрали вдалий репертуар, але через брак належного менеджменту вони не пробиваються на такий рівень, на якому можна заробляти.

- Чи політики пропонували вам взяти участь в агітаційних турах напередодні виборів?
- Якщо партія покаже, що вона буде корисною для розвитку демократії, то ми візьмемо в цьому участь.

- А ви зараз таких не бачите?
- Гадаю, що з наближенням виборів ситуація буде дуже швидко змінюватися. Я не настільки впевнений в окремих політиках, як у тому, що вони просто можуть зіграти роль, як колись зіграв Ющенко: бути каталізатором якогось суспільного процесу. І тоді треба буде допомагати.

- Чи заважають вам «пірати»?
- Пірати Карибського моря?! (Сміється. – Авт.) Ні. Пам’ятаєте момент, коли група Metallica дуже переймалася питанням піратства: подали в суд на файлообмінник за те, що „завдяки” старанням файлообмінника група не заробляє тих грошей, які б мала заробити. Потім був цілий рух фанів Metallica, під час якого вони нищили на знак протесту диски і казали: „Ви продаєте диски для того, щоб заробляти гроші!?...” Не можна сказати, що ми нічого не маємо проти піратства. Охорона авторського права – це по-європейськи. Європейці більш обізнані та намагаються не порушувати цих прав. Як я вже сказав, ми спершу хочемо почути нашу музику, яку попередньо зведемо в студії та проведемо її мастеринг. Ми прагнемо, аби нашу музику почули якомога більше слухачів. Це не реклама «піратства», проте воно дає доступ до величезної кількості музики, якої раніше не було. У нас ще існує стереотип українського артиста, який заробляє концертами, а не з продаж дисків. Тому ми ще такими категоріями не міркуємо. Особисто ми, як і європейці, виступаємо проти піратства.

- Ви – забобонна людина? Що робите чи не робите перед виступом на сцені?
- Перед виступом бажано не вживати алкоголю та нічого стимулюючого. Виходити на сцену треба чистим – це ритуал. У нас свої символи та різні речі, які є нашими атрибутами. Приміром, такий нагрудний знак, який зі мною нині (і на прохання нашої кореспондентки позує перед фотооб’єктивом. – Авт.)

ЛАНА БОРИСОВА, фото автора

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.
2 + 2 =
Розв'яжіть цю просту задачку і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.