І ХТО СКАЗАВ, ЩО ВИБОРИ ЦЕ НЕ БАЗАР?

Отже, виборча кампанія стартувала. З «місця в кар’єр», за даними ЦВК, вже подолали фінішну пряму реєстрації 22 політичні партії та 2 776 кандидатів у депутати Верховної Ради за загальнодержавним багатомандатним виборчим округом.

Зокрема, Комуністична партія подала на реєстрацію список із 214 осіб, партія "Зелені" - 61, Партія регіонів - 224, "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" - 225, "УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка" - 215, "Всеукраїнське об’єднання "Свобода" - 225, "Всеукраїнське об’єднання "Громада" - 44, Ліберальна партія - 56, партія "Нова політика" - 69.

Партія Наталії Королевської "Україна - Вперед!" подала на реєстрацію документи 148 осіб, Партія пенсіонерів - 43, "Україна майбутнього" - 30, "Українська платформа "Собор" - 59, "Наша Україна" - 225, партія "Зелена планета" - 225, Радикальна партія Олега Ляшка - 150, "Російський блок" - 34, політичне об’єднання "Рідна Вітчизна" - 106, Партія зелених - 78, "Народно-трудовий союз України" - 17, Соціалістична партія - 156, "Українська національна асамблея" - 172.
Таким чином, загальна кількість українців, які подали документи для реєстрації кандидатами в депутати Ради (і за партійними списками, і за мажоритарними округами) становить 6 208 осіб. Виникає тільки питання, чи знайома виборцям хоча б назва цих понад 30-ти партій, не кажучи вже про їхніх голів та програмні засади? Питання далебі не риторичне, оскільки ні для кого не є секретом, що «дрібні» партії та і їхні більш імениті конкуренти просто «торгують» своїми квотами на виборчих дільницях. Тобто існує практика заміщення представників одного кандидата (політичної партії) представниками від іншого. І законодавчо не існує механізму притягнення до відповідальності таких спритних ділків від політики. Відповідно до чинного законодавства кожен кандидат отримує квоту на посади голови, заступника й секретаря виборчих комісій. Але дуже часто після призначення не минає і доби, як відбувається заміна представників одного кандидата на іншого. А відбувається це тому, що до складу комісій дуже часто потрапляють випадкові люди, такі собі «політичні заробітчани», а якщо й трапляються підготовлені люди з досвідом роботи, то вони передусім не повинні належати до політичних партій, які беруть участь у виборах і готові йти на фальсифікації. Ось таке виходить зачароване коло.

Ще на попередніх президентських перегонах політичні експерти зазначали, що торгівля квотами досягла свого піку і необхідно на законодавчому рівні заборонити кандидатам торгувати посадами у виборчих комісіях. Тобто ті кандидати чи партії, які не спроможні забезпечити 100% відсоткову присутність своїх представників у комісіях, мають автоматично втрачати право на свою квоту. Однак більшість кандидатів не просто приторговують своїми квотами у комісіях – вони цим хизуються і відверто заявляють, що віддали свою квоту іншому кандидату, оскільки або не мають людей, або їх не цікавить той чи інший регіон.
Отже, навіть не дивує, що на українських теренах з’явилася партія Сергія Мавроді під сумнозвісною назвою «МММ», і, на думку її представників, за цю чергову фінансову піраміду, яка вже хоче пустити політичне коріння, проголосує понад 3 млн українців. Але якщо прогалини в законодавстві дозволяють одним кандидатам заробляти, а іншим – монополізувати виборчі органи, то вони мають бути негайно ліквідовані.

ОЛЬГА ГОРОДНЯ

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.
8 + 9 =
Розв'яжіть цю просту задачку і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.