СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ: «Державні діячі мають працювати на перспективу, хоча б років на 20 наперед»

У понеділок, 8 жовтня 2012 року, народний депутат України Сергій Гриневецький зустрівся з медичними працівниками Одеської міської поліклініки №16 та подарував новий рентген-апарат. Під час спілкування народний обранець заявив, що ситуація у сфері охорони здоров’я та у фармакології, зокрема, потребує невідкладного вирішення на державному рівні. «Ситуація у сфері охорони здоров’я, зокрема у фармакології, потребує доволі серйозного державного втручання. Я розумію, що зараз триває виборча кампанія, видається багато популізму, багато обіцяють, починаючи від гречки, маслин, ліків і всього іншого, але мені здається, що державні діячі мають працювати на перспективу, хоча б років на 20 наперед. Я переконаний, що рентген-апарат, який вручили лікарні №16, слугуватиме мінімум 20 років», – зазначив Сергій Гриневецький.

На його переконання, встановлення нового рентген-апарату в Одеській міській поліклініці стане приводом для оснащення сучасним обладнанням усіх медичних установ Малиновського району міста Одеси. «Зустріч із колективом поліклініки допомогла мені зрозуміти проблеми, шляхи, як потрібно реформувати медичну галузь, починаючи від нормативної бази, від системи управління, від хронічного недофінансування. При цьому досить багато питань стосувалися безпосередньо медичного оснащення і, звичайно ж, кваліфікації спеціалістів. Найважливішим питанням виявилося те, що в поліклініці відсутній сучасний рентген-апарат. Мені здається, що встановлення нового рентген-апарату буде гарним приводом для того, аби всі медичні установи Малиновського району в майбутньому були оснащені сучасним обладнанням», – наголосив Сергій Гриневецький.

Того ж дня народний депутат України провів зустріч зі студентами ветеринарного факультету Одеського державного аграрного університету, в ході якої звернув увагу на необхідність здійснення реформування вищої освіти. «Вища освіта потребує реформування, оскільки людина отримує документ із професійними знаннями, які повинна реалізувати на практиці. На жаль, зараз такої можливості немає, навіть немає можливості отримати серйозні практичні напрацювання під час навчання. Проблема вищої освіти полягає в тому, що за роки незалежності кількість вищих навчальних закладів значно зросла. Перенавантаження пішло на гуманітарний блок – із 900 вишів 250 готують юристів. І невже у нас є підстави стверджувати, що держава стала правовою, демократичною, соціально-справедливою?» – запитав С. Гриневецький.

Продовжуючи тему реформування освітньої галузі, він висловив думку, що запроваджена в Україні система зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл потребує суттєвого вдосконалення. Сергій Гриневецький зокрема зазначив: «Будь-яка реформа та модернізація залежить від рівня освіти. Якщо говорити, починаючи від середньої освіти, на сьогодні досить незбалансовані питання гуманітарного блоку, математичного, технологічного… Тестування, які зараз запроваджені, потребують суттєвого вдосконалення, аби людина не лише ставила галочки, а й мала змогу логічно мислити та приймати рішення».
У ході зустрічі зі студентами народний депутат України зазначив, що нині ведеться боротьба за Україну як ресурсну країну. «Сьогодні ведеться боротьба за Україну як ресурсну країну, де найбільш родючі землі, найдешевша, але кваліфікована робоча сила, унікальні транзитні можливості. Тут унікальні умови, щоб великі світові фірми могли створювати власне виробництво й отримувати надприбутки. Але все це ніяк не може бути сприйнято суспільством, оскільки люди втрачають робочі місця, якісну освіту, переходять на споживчу модель існування», – наголосив Сергій Гриневецький.

ЛЕСЯ КІХНО

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.
5 + 10 =
Розв'яжіть цю просту задачку і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.