Сергій Гриневецький: «Лише представництво всіх регіонів у вищому законодавчому органі може збалансувати ситуацію в країні»

2 серпня 2012 року в інформаційній агенції «Контекст-Причерноморье» (м. Одеса) відбулася прес-конференція народного депутата України фракції Народної Партії у Верховній Раді України Сергія Гриневецького, присвячена його звіту про роботу протягом січня – липня 2012 року.

За словами народного обранця, з початку цього року він направив 124 депутатські запити, які були підготовлені на основі звернень громадян, до центральних та місцевих органів влади, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування. По 42% запитів питання вирішені на користь заявників. Переважна більшість звернень надійшла від мешканців м. Одеси. С.Гриневецький зазначив, що у своїх зверненнях громадяни вносять пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства (0,5%); скаржаться на неправомірні дії правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування (34,4%); ставлять питання щодо забезпечення належних умов життєдіяльності: водопостачання, енергозабезпечення, стану доріг, міжквартальних проїздів та прибудинкових територій (14,5%); ставлять питання захисту житлових, майнових прав (8,6,%); скаржаться на роботу установ житлово-комунального господарства (7,7%); просять надати допомогу в лікуванні (7,1%); нарікають на тяганину під час вирішення земельних питань (6,9%); скаржаться на недотримання процесуальних термінів під час розгляду справ судами (5,6%); просять надати матеріальну допомогу (5,3%); надати житло або допомогти покращити житлові умови (5,1%); ставлять питання щодо соціального захисту (4,3%).

Коментуючи вірогідність фальсифікацій на майбутніх парламентських виборах, заступник Голови Народної Партії зауважив, що раніше в жодному законі про вибори не було так чітко виписано захист від фальсифікацій, як нині. «Верховна Рада, консолідовано проголосувавши за закон про вибори, врахувала практично всі пропозиції опозиції. В тому числі і в такому питанні, як попередження різного роду фальсифікацій. Наведу кілька прикладів. По-перше, бюлетені на виборах до Верховної Ради друкуються лише на державному підприємстві «Україна». Якщо на виборах до місцевих рад вони друкувалися в будь-якій типографії, то зараз лише на державному підприємстві «Україна». Більше того, зараз вони друкуються під контролем комісії, яка створюється з усіх фракцій чинного парламенту. Тобто, якщо є 37 мільйонів виборців, значить буде 37 мільйонів бюлетенів плюс 0,5%, а не так, як раніше – невідомо, скільки було резерву. Друге питання. Якщо раніше бюлетені, надруковані на державному підприємстві, направлялися до територіальних комісій, а територіальні комісії власноруч вписували номери дільничних комісій, то тепер номери дільничних комісій друкуються та скріплюються відповідною захисною печаткою. Тобто кількість бюлетенів у дільничних комісіях буде відповідною до кількості виборців. Третє. Раніше бюлетені зберігалися до одного року після виборів. А до одного року – це 2 тижні, вони потім знищувалися. Зараз бюлетені та протоколи зберігаються в архівах, протоколи – в державному архіві протягом 5 років, до набуття повноважень Верховної Ради наступного скликання. Під час порушення може бути створена комісія в парламенті щодо перевірки виборів у будь-якому окрузі, на будь-якій виборчій дільниці; кримінальна відповідальність –до 8 років за порушення. В жодному законі раніше не було так виписано захист від фальсифікацій», – наголосив С.Гриневецький.
За словами народного депутата, сьогодні країна розділена на два анклави, кордонами яких стала участь або неучасть міст у проекті Євро-2012. Міста-учасники отримали шанс на деяке оновлення власної інфраструктури, а всі інші – ні. Серед негативних тенденцій він виділив зростання націоналістичних настроїв, а також декларативної релігійності. Сергій Гриневецький також вважає, що лише представництво всіх регіонів у вищому законодавчому органі може збалансувати ситуацію в країні. «Я є прихильником суто мажоритарної системи. Будучи певною мірою прибічником та провідником сильної державної регіональної політики, переконаний, що лише представництво всіх регіонів у вищому законодавчому органі може збалансувати ситуацію – і політичну, і економічну, і все те, що здійснюється в гуманітарному векторі. Оскільки представник від свого виборчого округу завжди буде орієнтуватися, передусім, на позицію виборця та захищатиме інтереси виборця, а не політичних партій, а кажучи зовсім відверто, не керівників фінансово-олігархічних структур», – сказав С.Гриневецький.

Підготувала Леся Кіхно

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.
11 + 4 =
Розв'яжіть цю просту задачку і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.