Люди проголосували за визначеність, передбачуваність та замирення країни, припинення протистояння й конфліктів, збереження цілісності України. Причому поступили відповідально – вибори президента відбулися в один захід.
Правда, цьому «допомогли» й сепаратисти та їхні натхненники – всередині держави та за її межами. Вибори зірвати їм не вдалося, проте своїми діями зменшили явку виборців, у Луганській та Донецькій областях вони були значною мірою унеможливлені, що й зіграло на користь П.Порошенка, позбавило наше суспільство ще трьох тижнів очікувань остаточного результату.
Зазвичай вибори – це завжди протиставлення позицій, можливість альтернатив. За наших умов над чесним зіткненням аргументів домінували намагання підіграти настроям людей, витончені інтриги та комбінації, різноманітні домовленості та їх недотримання, що дасть знати про себе в наступний період.
Тепер час виконувати обіцяне й нетерпляче очікуване нашими людьми. Більше того – й світом. Проте, як це не парадоксально звучатиме, головне зараз для переможця – не чіплятися, як це було до того, за поділ політики – чи то США, ЄС чи Росії, а продемонструвати, що Україна сама спроможна визначити свою долю.
Належить виявити справжню твердість і послідовність в обстоюванні інтересів України та народу. І самостійність в опорі на суспільство. На ділі продемонструвати уважну увагу до потреб усіх регіонів, не йти за настроями окремих суспільних груп і регіонів, а опиратися на узагальнені думки й настрої всього українського загалу.
Лідер країни зобов’язаний збудити й поєднати творчу енергію людей з вивіреністю й твердістю власних переконань, з прозорими нормами командної роботи.
Усім учасникам президентських перегонів треба усвідомити, що сьогодні критично важливо не тільки вигравати, а й уміти гідно програвати та перетворювати невдачі в загальний успіх як фундамент своїх же майбутніх перемог.
Україні сьогодні потрібне головне – мир, справедливість, зосередження на економіці. Останнє потребує особливої і першорядної уваги. У книзі Герхарда Шредера (колишній канцлер Німеччини) «Решения. Моя жизнь в политике» (М. – Изд-во «Европа», 2007) міститься точний виклад складності трансформацій на пострадянському просторі: шлях виходу з командної економіки потребує довготривалих зусиль для усунення невідповідності між культурою та суспільним досвідом – і багато грошей.
А нам до того ж потрібно ще й припинити війну в Україні.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Новини

21/10/2014 17 : 26

Фактами рейдерских захватов предприятий сегодня, к сожаленью, мало кого удивишь.

30/05/2014 15 : 21

У неділю 25 червня країна обирала Президента.

30/05/2014 15 : 15

Вітання Петру Порошенку почали надходити відразу після озвучення даних екзит-полів. Причому не тільки з боку конкурентів, а й майже з усіх світових столиць.

30/05/2014 14 : 57

Молодіжний тренд
Право на додаткову пільгу

30/05/2014 14 : 55

Люди проголосували за визначеність, передбачуваність та замирення країни, припинення протистояння

16/05/2014 11 : 38

Нинішні військові зіткнення на Сході країни деякі воєнні експерти назвали «гібридною війною», оск

16/05/2014 11 : 35

Після псевдореферендумів на Донбасі, які виглядали ще більш карикатурно, ніж аналогічна операція

16/05/2014 11 : 31

Оздоровлення економіки
Втрата банків
Спрощення для долара
Омбудсмен для бізнесу

16/05/2014 11 : 25

Стрімкість і глибина трансформаційних змін на світовій арені, в епіцентрі яких несподівано опинил

10/05/2014 13 : 40

Найрезонанснішими подіями останніх днів, безумовно, стала масова загибель людей минулої пятниці в