До редакції надійшло багато листів з запитами щодо права отримання земельних ділянок для різних потреб. У сьогоднішньому номері ми відповімо на ці запитання.

Питання: Я у сільраді вже понад 10 років як перебуваю в черзі на отримання земельної ділянки під забудову, але це питання залишається не вирішеним, хоча особам, які подали відповідні заяви після мене, земельні ділянки були надані. Чим передбачається черга на отримання земельних ділянок, її правовий статус та порядок оголошення інформації особам про їхнє знаходження в черзі.

Відповідь: Взагалі такого поняття, як черги на отримання землі в земельному законодавстві України не існує.
Коли Ви подали заяву на ім’я голови сільської ради, її мали розглянути протягом місяця і надати Вам або рішення про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, або відмову у Вашій заяві. Якщо Вам безпідставно відмовили - Ви маєте право з цією відмовою звернутися до суду з проханням зобов’язати сільську раду надати Вам земельну ділянку за наявності такої.

Питання: Добрий день! Підкажіть, де потрібно брати, чи хто видає документи щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки?

Відповідь: Довідки щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки видає орган державного земельного кадастру залежно від місця вашого проживання.

Питання: Добрий день. Мене цікавить питання, чи можу я взяти земельну ділянку під забудову для трирічної дитини, якщо обоє батьків вже отримали ділянки.

Відповідь: Згідно з Земельним кодексом України, а саме зі статтею 121, кожен громадянин України має право на безкоштовне отримання земельної ділянки в межах норм безоплатної приватизації, в тому числі і під забудову.
У Вашому випадку, Вам необхідно звернутися до голови міської ради, селищної, або сільської (залежно від того, де бажаєте отримати ділянку) з заявою від імені вашої дитини з проханням приватизувати земельну ділянку на вашу дитину. Після того, як сесія ради дасть Вам дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки та прийме рішення безоплатно передати земельну ділянку у власність, Вам буде потрібно піти в органи опіки і піклування для отримання дозволу на те, щоб Вами на дитину була оформлена земельна ділянка. Органи опіки і піклування знаходяться у міських, селищних та сільських радах (залежно від того, де ви мешкаєте).
Лише після того Ви зможете отримати державний акт на земельну ділянку, власником якої буде Ваша дитина.

Питання: Житель села получил решение на получение земли, заплатил деньги на изготовления акта и в этот момент умирает. Как поступить наследнице (по завещанию имеет право на все наследство). Ждать изготовление акта (изготовят ли на покойного человека) или обратиться к совету с просьбой переоформить решение на свое имя? По завещению ей полагается еще дом с приусадебым участком, который был приватизирован ранее и изговлены гос.акты старого образца, теперь переоформляются на гос.акты нового образца.

Відповідь: Почну з того, що державний акт на померлу людину не виготовлять, тому рекомендую Вам звернутися до суду загальної юрисдикції з проханням визнати право власності на вищезазначену земельну ділянку за померлою особою. Коли рішення суду буде прийнято, Вам буде необхідно звернутися з ним до нотаріуса.
Стосовно другого питання: Вам необхідно піти до землевпорядної організації з заповітом, де потрібно буде написати заяву, щоб Вам виготовили державні акти на Ваше ім’я.

Питання: Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, скільки мені потрібно відступити від межі сусіда, щоб побудувати гараж? Межа проходить по городу і поряд немає будівель. Роман м. Київ.

Відповідь: Якщо Ви живете в місті м. Києві, Вам потрібно звернутися з заявою на ім’я голови міської ради з проханням надати Вам дозвіл на будівництво гаража. Виконком міської ради спільно з спеціалістами органу містобудування та архітектури, розглянувши Вашу заяву, прийме рішення про погодження будівництва гаража і рекомендуватиме Вам звернутися до органу містобудування та архітектури для отримання відповідних дозволів на будівництво гаража. Орган містобудування та архітектури і визначить можливість та місце розташування споруди на Вашій земельній ділянці.

Питання: Сосед отодвинул забор на 1м от фасада и еще построил 2 гаража, закрыв мне въезд в огород, на плане у меня въезда нет, потому что там зеленая линия городской власти. Я был в арх.города, документов у него нет, я написал в департ. своего района, они пришли, посмотрели и ждут теперь докум. от него, а он дальше строит и говорит, что суд. ему выгодно, он заплатит только 1% от суммы настройки. Он преподаватель юридического факультета и говорит, что любой суд выиграет, что мне делать, подскажите?

Відповідь: Раджу Вам звернутися із заявою в держбуднагляд про те, що Ваш сусід самочинно побудував 2 капітальні гаражі на земельній ділянці, власником якої є міська рада. Заява має бути з проханням про те, щоб порушника привели до відповідальності за самочинне будівництво гаражів на землі, власником якої він не являється.
Після того, як буде складений акт і накладено на винну особу адміністративне стягнення у вигляді штрафу, Вам слід звернутися в міську раду з доказами самочинного будівництва вашим сусідом гаражів:
1) акт обстеження капітальних гаражів комісією держбуднагляду,
2) постанова про накладання адміністративного стягнення,
3) припис.
На підставі цих доказів Ви маєте прохати міську раду подати позовну заяву до суду на підставі частини 4 статті 376 Цивільного кодексу України, з вимогою знести винною особою самочинно збудовані гаражі.
При подачі позовної заяви міською радою до суду, ви маєте виступати в суді третьою особою з самостійними вимогами на боці позивача, оскільки порушуються Ваші інтереси.

Бажаю Вам успіхів і поменше нахабних сусідів!

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Новини

21/10/2014 17 : 26

Фактами рейдерских захватов предприятий сегодня, к сожаленью, мало кого удивишь.

30/05/2014 15 : 21

У неділю 25 червня країна обирала Президента.

30/05/2014 15 : 15

Вітання Петру Порошенку почали надходити відразу після озвучення даних екзит-полів. Причому не тільки з боку конкурентів, а й майже з усіх світових столиць.

30/05/2014 14 : 57

Молодіжний тренд
Право на додаткову пільгу

30/05/2014 14 : 55

Люди проголосували за визначеність, передбачуваність та замирення країни, припинення протистояння

16/05/2014 11 : 38

Нинішні військові зіткнення на Сході країни деякі воєнні експерти назвали «гібридною війною», оск

16/05/2014 11 : 35

Після псевдореферендумів на Донбасі, які виглядали ще більш карикатурно, ніж аналогічна операція

16/05/2014 11 : 31

Оздоровлення економіки
Втрата банків
Спрощення для долара
Омбудсмен для бізнесу

16/05/2014 11 : 25

Стрімкість і глибина трансформаційних змін на світовій арені, в епіцентрі яких несподівано опинил

10/05/2014 13 : 40

Найрезонанснішими подіями останніх днів, безумовно, стала масова загибель людей минулої пятниці в