«Йдучи на Майдан, ми казали «Не біймося», сьогодні кажемо: «Не зупиняймося», - ініціатива «Першого грудня»

30 квітня у Спілці журналістів відбулася прес-конференція ініціативної групи «Перше грудня» для ЗМІ, на якій відомі суспільні авторитети: академік, директор Інституту філософії НАН України Мирослав Попович, кардинал Любомир Гузар та колишній політв’язень, письменник, філософ Євген Сверстюк закликали українську владу та народ не зупинятися перед загрозами, що нависли над нашою державою, та озвучили свою позицію.
У зверненні, яке зачитав Мирослав Попович, учасники ініціативи підкреслили, що наш народ перебуває між двома небезпеками. «Одна з них, важча, – це внутрішні труднощі, які вимірюються не лише економікою й корупцією, а насамперед ще слабким умінням влади й суспільства жити по-іншому. Друга небезпека — це російська загроза. Окупація Криму поховала фальшиве “братерство”. Перед нами ворог, який ненавидить будь-який вияв незалежного українського мислення й кожного, хто на нашій землі прагне добра українській державі», - та закликали всіх пам’ятати: тільки ми самі здатні захистити себе – «Якщо народ не боронить себе самостійно, то ніхто у світі не постане на підтримку такого народу».
На думку ініціативи, українцям зараз важливо зберегти рішучість і мобілізованість Майдану: «Супроти будь-яких загроз ми зобов’язані зробити сильну державу, де не буде брехні, обману й компромісів з національною безпекою, демократією, ідентичністю та інтересами».
Учасники ініціативи «Першого грудня» переконані, що саме молоді сили країни і є порятунком України: «Збільшуйте число своїх прихильників, підтримуйте організаційні можливості молодших поколінь, продовжуйте викривати неправду та вимагати прав і свобод, але, найсуттєвіше, поширюйте свою небайдужість поміж усіх громадян України».
Для того, щоб зрозуміти головні національні орієнтири, які б стали Суспільним договором-обов’язком і для громадян, і для нинішньої влади, і для кожної наступної, Ініціативна група «Першого грудня» пропонує всім провідним громадським силам країни разом розпочати роботу над зустріччю найширших громадських кіл з усіх регіонів, представників національних громад, релігійних діячів.
Відповідаючи на питання журналістів стосовно подій в Україні, Любомир Гузар, зокрема, зазначив: «Ми ще не досягли мети, але стоїмо на порозі існування нормальної держави, в якій буде справжня демократія, а це значить – справжня повага кожного громадянина, його прав, його потреб. Але немає перемоги без боротьби. Наша боротьба – це не боротьба зброєю насамперед. Провідна наша зброя – правда і справедливість, які мають стати головною цінністю нашого життя. Для цього треба, об’єднавши спільні зусилля, працювати, працювати й працювати».
Євген Сверстюк також наголосив, що головна зброя проти брехні – це правда. Але водноччас, враховуючи нинішню ситуацію в країні, він додав, що за боротьбою за правду має стояти сила. На журналістському фронті такою провідною силою є пропаганда. Свободу варто відстоювати всіма можливими методами. Тому необхідна повна мобілізація країни.
P. S. Нагадаємо, що створена в двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

ВАЛЕНТИНА МАРУСЕНКО
Фото автора

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Новини

30/05/2014 15 : 21

У неділю 25 червня країна обирала Президента.

30/05/2014 15 : 15

Вітання Петру Порошенку почали надходити відразу після озвучення даних екзит-полів. Причому не тільки з боку конкурентів, а й майже з усіх світових столиць.

30/05/2014 14 : 57

Молодіжний тренд
Право на додаткову пільгу

30/05/2014 14 : 55

Люди проголосували за визначеність, передбачуваність та замирення країни, припинення протистояння

16/05/2014 11 : 38

Нинішні військові зіткнення на Сході країни деякі воєнні експерти назвали «гібридною війною», оск

16/05/2014 11 : 35

Після псевдореферендумів на Донбасі, які виглядали ще більш карикатурно, ніж аналогічна операція

16/05/2014 11 : 31

Оздоровлення економіки
Втрата банків
Спрощення для долара
Омбудсмен для бізнесу

16/05/2014 11 : 25

Стрімкість і глибина трансформаційних змін на світовій арені, в епіцентрі яких несподівано опинил

10/05/2014 13 : 40

Найрезонанснішими подіями останніх днів, безумовно, стала масова загибель людей минулої пятниці в

10/05/2014 11 : 17

30 квітня у Спілці журналістів відбулася прес-конференція ініціативної групи «Перше грудня» для З