НА ЄВРОПУ РОЗРАХОВУЙ, АЛЕ Й САМ НЕ ЗДАВАЙСЯ!..

Нинішні військові зіткнення на Сході країни деякі воєнні експерти назвали «гібридною війною», оскільки вона має ознаки громадянського протистояння між центральною владою й сепаратистами на місцях та приклади боротьби наших силовиків з диверсантами-найманцями. До того ж вона триває за міцної артпідготовки потужної інформаційної машини Кремля. Протистояти агресії може лише наша єдність – переконана більшість наших законодавців, зокрема й голова оборонного профільного комітету Володимир Литвин.

Попри прогнози про масові провокації на День Перемоги, загалом святкування минуло спокійно, хіба що в Маріуполі відбулося протистояння між загонами сепаратистів та учасниками АТО, внаслідок якого є жертви з обох боків, а російському ТБ це дало чергову нагоду для казок про криваву «київську хунту». Зазначимо, що у вівторок у Верховній Раді ці події викликали не тільки суперечку між спікером Олександром Турчиновим та лідером КПУ Петром Симоненком, а й сприяли прийняттю (263 голосами) постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування фактів масових вбивств мирних громадян у містах Одесі, Маріуполі та Красноармійську, а також в інших містах на Півдні та Сході України. Інформуючи депутатів та виборців про події на Сході країни, Олександр Турчинов у вівторок повідомив, що тут продовжуються дії численних терористичних угруповань. "Вони вбивають людей, катують, викрадають громадян України, діють зухвало. І для зупинення цих злочинних дій українська влада продовжує антитерористичну операцію, мета якої захистити життя й здоров'я наших громадян». Труднощі в проведенні АТО полягають у тому, що «туристи-терористи» діють здебільшого з-за спини своїх цивільних фанатів, внаслідок цих злочинних дій гинуть як військовослужбовці, так і цивільні люди. Увечері того ж дня наші десантники потрапили в засідку. За результатами бою загинуло 6 десантників і 9 отримали поранення. Як засвідчили фахівці, російський слід нападників очевидний, оскільки диверсанти використовували зброю, якої українська армія не має.
Тим часом і у вівторок, і в середу парламент розпочав свою роботу з хвилини мовчання. Виступаючи з парламентської трибуни, голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Володимир Литвин зауважив, що за нинішнього відношення влади до проблеми проведення антитерористичної операції депутати кожного дня вставанням вшановуватимуть загиблих і поцікавився – чому досі не була підписана Постанова парламенту, яку підготував галузевий комітет і яка була прийнята ще на попередньому закритому засіданні Ради? На репліку віце-спікера Руслана Кошулінського про те, що документ вже підписаний спікером і набере чинності в четвер, коли з’явиться на сторінках «Голосу України», лідер народників відповів, що мабуть, жінки, які перекрили трасу «Київ-Чоп», примусили трохи поквапитися політиків та чиновників і підсумував: «якщо в нас немає головного ресурсу країни – довіри, важко вирішувати не тільки поточні питання, а й такі, які стосуються проблем захисту країни». Мабуть, ці слова Володимира Михайловича стосувалися контексту нинішньої виборчої кампанії, оскільки кожен із кандидатів на посаду Президента прагне обійти конкурента на повороті, використовуючи для цього і вибухонебезпечну ситуацію на Сході. Тож Володимир Литвин запропонував політикам домовитися про проведення президентських виборів в один тур, оскільки другого може й не бути.
Щодо народних референдумів у так званих Луганській та Донецькій народних республіках, то кращу характеристику цьому пародійному дійству дав британський міністр іноземних справ Вільям Хейк, зазначивши, що конкурс пісні «Євробачення-2014» значно легітимніший, ніж референдуми на Донбасі, оскільки характер проведення та процедура підбиття підсумків у ньому більш прозорі та зрозумілі, ніж у прихильників самостійності на Сході України. Попри рекомендації Путіна перенести референдум із 11 травня на більш віддалену дату, сепаратисти проявили небачену досі самостійність. Мовляв, нам Москва – не указ. Водночас відразу після оголошення намальованого результату прес-служба Кремля заявила про необхідність поважати вибір людей... І хоча жодна з країн не визнала результатів, серед самозваної еліти новоутворених самостійних республік почалися чвари...

Кажуть, що дехто із цих мітингових керівників вже встиг накивати п’ятами, прихопивши частину республіканської каси… З іншого боку, Ігор Гіркін (він же - Стрілок) встиг оголосити себе Верховним головнокомандувачем так званої Новоросії, а екс-кандидат у Президенти Олег Царьов закликав усіх сепаратистів до об’єднання в протистоянні з Києвом.

Тим часом креативна команда губернатора Дніпропетровщини провела паралельний референдум (щоправда, назвавши його опитуванням) про входження Донбасу до Дніпропетровської області в складі єдиної України й звичайно теж отримала позитивний результат. Попри те, що це опитування також не матиме формально жодних юридичних наслідків, воно може згодом мати політичні наслідки, якщо Москва почне визнавати появу на політичній мапі Європи нових суверенних країн, спираючись на «референдуми» сепаратистів, Кремль можна буде звинуватити в подвійних стандартах, оскільки він не поважає волю інших виборців Донбасу, втілену в результатах подібного опитування. Подібна гра на випередження - в наш час не такий частий прийом, оскільки скрізь бракує вміння брати відповідальність на себе, натомість, на всяк випадок, домінує прагнення багатьох «розкладати яйця по різних кошиках»…

Москва нині зробила паузу в офіційних заявах щодо сепаратистів, очевидно це пов’язано не тільки з низкою санкцій проти російських чиновників та бізнесменів, запроваджених Заходом, а й у бажанні хоча б в обмеженому форматі, але провести наступного тижня традиційний Санкт-Петербурзький економічний форум…

ОЛЕКСАНДР ВОРОНІН

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Новини

30/05/2014 15 : 21

У неділю 25 червня країна обирала Президента.

30/05/2014 15 : 15

Вітання Петру Порошенку почали надходити відразу після озвучення даних екзит-полів. Причому не тільки з боку конкурентів, а й майже з усіх світових столиць.

30/05/2014 14 : 57

Молодіжний тренд
Право на додаткову пільгу

30/05/2014 14 : 55

Люди проголосували за визначеність, передбачуваність та замирення країни, припинення протистояння

16/05/2014 11 : 38

Нинішні військові зіткнення на Сході країни деякі воєнні експерти назвали «гібридною війною», оск

16/05/2014 11 : 35

Після псевдореферендумів на Донбасі, які виглядали ще більш карикатурно, ніж аналогічна операція

16/05/2014 11 : 31

Оздоровлення економіки
Втрата банків
Спрощення для долара
Омбудсмен для бізнесу

16/05/2014 11 : 25

Стрімкість і глибина трансформаційних змін на світовій арені, в епіцентрі яких несподівано опинил

10/05/2014 13 : 40

Найрезонанснішими подіями останніх днів, безумовно, стала масова загибель людей минулої пятниці в

10/05/2014 11 : 17

30 квітня у Спілці журналістів відбулася прес-конференція ініціативної групи «Перше грудня» для З