2 березня по всьому світу впав курс на цінні папери. Причина цього стану – занепокоєння з приводу вторгнення російських військ у Крим. Індекс Української біржі теж обвалився до 10%. Експерти також припускають, що в разі ескалації військового конфлікту з Росією НБУ може ввести нові обмеження.
Капіталовкладники на світових біржах почали продавати свої цінні папери насамперед в Азії, а пізніше ця тенденція поширилася на європейські та американські біржі. Загалом ціни знизилися на один відсоток.

Про економічне падіння повідомлено в Москві, де курс цінних паперів знизився на 11 відсотків. Іншими словами, російські компанії понесли збитки на майже 60 мільярдів доларів. Курс російського рубля упав до найнижчого в історії рівня порівняно з американським доларом, у результаті чого Центральний банк Росії підвищив головну відсоткову ставку на позики на півтора відсотка.

Політичні події у світі дуже часто впливають на зниження курсу цінних паперів на біржі. Проте невідомо, як довго триватиме занепокоєння з приводу подій, пов’язаних із вторгненням російських сил в Україну.

Індекс Української біржі 2 березня обвалився у зв'язку з подіями в Кримській автономії. До одинадцятої години понеділка він впав більш, ніж на 6% до 1047,94 пункту. Причому це вже підйом - в 10:40 обвал ринку становив близько 10%. 

Найбільше постраждали акції «Мотор Січі» (-16,4%), Райффайзен Банку Аваль (-13%) і "Центренерго" (-11,7%). 

До числа негативних факторів, що розхитують українську банківську систему, з початку березня додався ще й військовий конфлікт з Росією, що охопив Крим. Подальша ескалація напруженості може змусити центробанк піти на нові обмеження. 27 лютого НБУ вже прийняв постанову, якою, зокрема, обмежив зняття готівкової інвалюти еквівалентом 15 тис. грн на добу.

За словами голови правління банку «Хрещатик» Дмитра Гриджука, політичні ризики надають прямо пропорційний вплив на економічні ризики. «При загостренні політичної напруженості в країні неминуче посилюється занепокоєння щодо стабільності економічних відносин, - зазначає він. - На цьому тлі відбувається згортання окремих проектів, деякі бізнеси заморожують роботу. Як наслідок, через зменшення грошового обороту страждають усі суб'єкти розрахунків, відбувається відтік грошей з банківської системи, зменшується довіра до фінустанов. Прийняття низки заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації, залежить безпосередньо від банків. Деякі з них вже оголосили про припинення кредитування або встановили певні ліміти на зняття готівки. Регулятор, зі свого боку, також ввів обмеження, що стосується зняття валютних вкладів».

В інвесткомпанії Capital Times переконані, що якщо Росія не припинить військову агресію проти України і не поверне частини Чорноморського флоту РФ в місця дислокації, то НБУ і комерційні банки суттєво обмежать грошові операції не тільки у валюті, а й у гривні. «Нічого критичного для економіки ці заходи в собі не несуть, - зазначає фінансовий аналітик, керуючий партнер Capital Times Ерік Найман. - Магазини зможуть працювати в штатному режимі, а клієнти розплачуватися безготівково, оплачуючи покупки банківськими картами в магазинах. Але з метою недопущення паніки рух готівкових гривень, напевно, буде обмежено».

Виконавчий директор Case Україна Дмитро Боярчук наголошує, що в Україні немає проблем з гривнею, тому немає сенсу панічно знімати з рахунків готівкову нацвалюту. «Однак у воєнний час люди уразливі стосовно будь-яких чуток і можуть своїми діями погіршити ситуацію, - зазначає Дмитро Боярчук. - У таких умовах мають сенс певні обмеження на зняття гривні. Водночас є проблеми з валютою, які не вирішити простим обмеженням на зняття. Тому потрібно шукати джерела зовнішнього фінансування для країни. І щоб уникнути паніки серед власників валютних рахунків має сенс ввести обмеження на використання цих коштів, що, власне, вже й було зроблено».

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Новини

21/10/2014 17 : 26

Фактами рейдерских захватов предприятий сегодня, к сожаленью, мало кого удивишь.

30/05/2014 15 : 21

У неділю 25 червня країна обирала Президента.

30/05/2014 15 : 15

Вітання Петру Порошенку почали надходити відразу після озвучення даних екзит-полів. Причому не тільки з боку конкурентів, а й майже з усіх світових столиць.

30/05/2014 14 : 57

Молодіжний тренд
Право на додаткову пільгу

30/05/2014 14 : 55

Люди проголосували за визначеність, передбачуваність та замирення країни, припинення протистояння

16/05/2014 11 : 38

Нинішні військові зіткнення на Сході країни деякі воєнні експерти назвали «гібридною війною», оск

16/05/2014 11 : 35

Після псевдореферендумів на Донбасі, які виглядали ще більш карикатурно, ніж аналогічна операція

16/05/2014 11 : 31

Оздоровлення економіки
Втрата банків
Спрощення для долара
Омбудсмен для бізнесу

16/05/2014 11 : 25

Стрімкість і глибина трансформаційних змін на світовій арені, в епіцентрі яких несподівано опинил

10/05/2014 13 : 40

Найрезонанснішими подіями останніх днів, безумовно, стала масова загибель людей минулої пятниці в