Відрахування до Пенсійного фонду збільшать ще на 1,1%, а на страхування від безробіття – зменшать.
Третина заробленого кожним українцем йде до Пенсійного фонду. Жінок змусили працювати довше, вимоги до мінімального стажу збільшили, а платити пенсії все одно, виявляється, нічим. Замість зниження ставки єдиного соціального внеску (мінімальний ЄСВ нині – 34,7%), що дозволило б вивести частину зарплат із тіні, відрахування до Пенсійного фонду вирішили збільшити. Щоправда, аби не наштовхнутися на протести підприємців, які й так вважають нинішні розміри єдиного соціального внеску здирницькими, загальну ставку ЄСВ пообіцяли не збільшувати. Зате на користь пенсіонерів заберуть частину грошей, які надходили до Державного центру зайнятості та до фондів соціального спрямування. Отже, на виплати лікарняних та декретних, які ще з минулого року затримували подекуди на два місяці, доведеться чекати ще довше.

Відповідно до прийнятого минулого тижня Закону “Про запобігання фінансовій катастрофі”, пропорції єдиного соціального внеску змінять у такий спосіб: відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття зменшиться на 1%, на страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, зменшиться на 0,2%, на страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, збільшиться на 0,1%. Натомість на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – збільшиться на 1,1%. 

Завдяки такому переформатуванню ЄСВ суттєво скоротиться фінансування Центру зайнятості. Скажімо, якщо взяти бюджетну організацію, то там єдиний соціальний внесок – 36,3% від фонду оплати праці. З них 33,3% спрямовується до Пенсійного фонду, 1,4% – до фонду з тимчасової втрати працездатності, 1,5% – страхування від безробіття, 0,2% – до фонду страхування від нещасних випадків на виробництві. Тепер на страхування від безробіття надходитиме лише 0,5%. Зате до ПФ – 34,3%. Можливо, у період економічного зростання і є сенс знижувати внески на страхування від безробіття. Але ж варто враховувати, що в Україні найближчим часом очікують масових скорочень працівників. Лише чиновників та силовиків планують звільнити понад 100 тисяч. А є ще приватний бізнес, який тепер також переживає на найкращі часи, тож змушений оптимізувати штати. Чим усім цим людям планують виплачувати допомогу з безробіття?

Термін, поки безробітні отримують виплати, також різниться. Для незастрахованих це 180 календарних днів, для застрахованих – 360 календарних днів. Для осіб передпенсійного віку (яких звільнили за два роки до пенсії) — 720 днів.

Не в захваті від таких ініціатив влади і підприємці – вони сподівалися, що єдиний соціальний внесок зменшать. Раніше навіть обговорювали можливість знизити ЄСВ удвічі, аби таким чином стимулювати створення нових робочих місць. Тепер про це можна забути. «Стосовно ініціатив зменшення ставок ЄСВ я скажу так: якщо будуть запропоновані шляхи, як нам наповнити доходи пенсійного фонду й при цьому знизити ставку ЄСВ, – я із задоволенням послухаю. Моя позиція – не міняйте те, що хоч якось підтримує ситуацію на плаву», – заявив міністр фінансів Олександр Шлапак.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Новини

21/10/2014 17 : 26

Фактами рейдерских захватов предприятий сегодня, к сожаленью, мало кого удивишь.

30/05/2014 15 : 21

У неділю 25 червня країна обирала Президента.

30/05/2014 15 : 15

Вітання Петру Порошенку почали надходити відразу після озвучення даних екзит-полів. Причому не тільки з боку конкурентів, а й майже з усіх світових столиць.

30/05/2014 14 : 57

Молодіжний тренд
Право на додаткову пільгу

30/05/2014 14 : 55

Люди проголосували за визначеність, передбачуваність та замирення країни, припинення протистояння

16/05/2014 11 : 38

Нинішні військові зіткнення на Сході країни деякі воєнні експерти назвали «гібридною війною», оск

16/05/2014 11 : 35

Після псевдореферендумів на Донбасі, які виглядали ще більш карикатурно, ніж аналогічна операція

16/05/2014 11 : 31

Оздоровлення економіки
Втрата банків
Спрощення для долара
Омбудсмен для бізнесу

16/05/2014 11 : 25

Стрімкість і глибина трансформаційних змін на світовій арені, в епіцентрі яких несподівано опинил

10/05/2014 13 : 40

Найрезонанснішими подіями останніх днів, безумовно, стала масова загибель людей минулої пятниці в