ВІРНІ ПРИСЯЗІ ТА НАРОДОВІ УКРАЇНИ!

Попри постійне недофінансування українське військо в Криму демонструє зразок витриманості й професіоналізму. На весь півострів знайшовся лише один запроданець – адмірал Денис Березовський. Водночас по всій країні відбувається нечуваний підйом патріотизму: юнаки призивного віку та резервісти, не чекаючи повісток, самі йдуть до військкоматів...

Як не лякала раніше Наталія Вітренко кримчан та всіх українців натовським чоботом, справжня агресія, як бачимо, прийшла до нас у вигляді черевиків російських спецназівців та кросівок тамтешніх тітушек. Жарти жартами, але якби світова спільнота не погрожувала санкціями агресору, а наше військо в Криму піддалося провокаціям, то значна кількість наших журналістів миттєво з парламентських кореспондентів перетворилася б на фронтових хронікерів. Натомість навіть у тилу ми мали б звичні атрибути воєнної доби: диверсії, затемнення, комендантську добу, нормування продуктів, обмеження політичних свобод, мілітаризацію економіки та галопуючі темпи інфляції, а головне – похоронки та домовини… Утім, можливо, агресор розраховував на бліцкриг і розраховує отримати перемогу швидко та ще й малою кров’ю? Або на те, що українська еліта, подібно адміралу Березовському, завагається і вдасться до цілої низки принизливих вчинків?

Нині стає очевидним, що військова агресія на територію України з боку Росії готувалася заздалегідь. Причому не тільки в штабах сусідів, а й у мережі агентури всередині нашої країни. Щороку витрати на армію весь час зменшувалися, а силові структури в нас очолювали фактично шпигуни та агенти впливу з сусідньої держави. Та й головний координуючий елемент у системі національної безпеки держави – РНБО після першого його керівника – справжнього професіонала Володимира Горбуліна – очолювали хтозна-хто.

Звичайно, нова влада після закінчення кримської кампанії східного диктатора має зробити відповідні висновки. Але вже зараз усіх нас не може не тішити той патріотичний підйом, який спостерігається біля військкоматів, і та витримка й професіоналізм, що проявляють наші солдати та матроси в Криму. Як повідомляє „Українська правда” – «у понеділок вранці у «Бельбек» прибула колона військовослужбовців севастопольської бригади тактичної авіації під Державним Прапором України та своїм бойовим стягом.

Вони строєм підійшли до КПП. Російські військові, які блокували аеродром «Бельбек», стріляли вгору попереджувальними пострілами, але колона не зупинилася, і зараз велика частина військовослужбовців, українських льотчиків вже на своїх службових місцях. Але блокада триває». Наступного дня інша інформаційна агенція «iPress.ua» наводить ще один приклад незламності військового духу: «На українському корветі «Тернопіль» стався вельми показовий випадок. Ультиматум екіпажу корабля з вимогою негайно здаватися російським військам ставив особисто командувач ЧФ РФ віце-адмірал Олександр Вітко. На що командир корвета ВМС України «Тернопіль» капітан 3 рангу Максим Ємельяненко йому відповів: «Росіяни не здаються!» На це здивований російський адмірал перепитав, чи є Ємельяненко росіянином. Український командир підтвердив, що хоча у нього й українське прізвище, за національністю він росіянин. Утім, як і частина екіпажу українського корабля. Проте оскільки він приймав присягу на вірність народу України, то змінювати їй, як і його підлеглі, не має наміру».

Цікаво, хтось із так званих тітушок у ці дні поспішив до військкоматів, чи вони здатні показувати м’язи лише проти мирних демонстрантів?

ОЛЕКСАНДР ВОРОНІН

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.